Vrijdag 11/09/2026

2026 wordt een belangrijke jaar voor ons festival! Leffingeleuren blaast 50 kaarsjes uit.

We zijn vast van plan om er ook dit jaar weer een uitzonderlijke editie van te maken op 11, 12 en 13 september.

Hoewel we in Muziekclub De Zwerver ons jubileum het hele jaar door vieren blijft Leffingeleuren natuurlijk de kers op de taart.

Ook dit jaar varen we verder op het vertrouwde elan, een ontdekkingsfestival waar nieuwe lievelingsbands geboren worden, waar de hype nog ruikt naar zweet en bier, en waar je soms pas dagen/maanden later beseft dat je iets bijzonders hebt beleefd. Dit alles in combinatie met het volksfeest onder kerktoren wat mee de bijzondere sfeer bepaald.

Op naar een editie voor in de geschiedenisboeken.

Squid
Squid TBA

Artrock, Postpunk

Sinds hun ontstaan in 2016 groeide Squid razendsnel uit van een instrumentaal jazzproject in Brighton tot één van de spannendste artrockbands van het moment.

Met invloeden uit outsider punk, psychedelica, jazz en elektronica roept hun sound geregeld associaties op met bands als Talking Heads, Black Midi en andere eigenzinnige geesten uit het postpunk-universum.

In 2018 stond Squid al eens op ons festival, toen nog rauw en onbekend. Sindsdien ging het snel. Debuut 'Bright Green Field' (2021) knalde de Britse top 5 binnen, opvolger 'O Monolith' (2023) bracht hen de wereld rond.

Met hun nieuwste plaat 'Cowards' verkent het vijftal nog bredere klankwerelden — zwevend tussen kosmische grooves en gitzwarte humor. Squid blijft een band die live alles op scherp zet.

Ak'chamel
Ak'chamel TBA

Psychedelic, Drone, Experimental

Niemand weet precies waar Ak’chamel vandaan komt — opgegraven uit de aarde, neergedaald uit de hemel of ontstaan uit pure verbeelding. Wat wel vaststaat: dit Texaanse project creëert een wereld die volledig op zichzelf staat.

Met spookachtige kostuums, rituele performances en een sound die laveert tussen woestijn-psychedelia, lo-fi folk en post-apocalyptisch sjamanisme, voelt een optreden van Ak’chamel meer als een bezwering dan als een concert. Vertrouwd en vervreemdend tegelijk, hallucinerend maar verrassend aards.

Met een indrukwekkende catalogus aan cassettes, vinyl en mysterieuze videowerken bouwde Ak’chamel de voorbije jaren een stevige live­reputatie uit, met passages op festivals aan beide kanten van de Atlantische Oceaan. Wie zich eraan waagt, doet dat best met een open geest — en zonder al te veel houvast.

House Arrest
House Arrest TBA

No Wave, Postpunk

ngesmeerd met vaseline en gedoopt in branie: een verwrongen kakofonie van crispy synths, slijmerige baslijnen, krankzinnige teksten en gitaren die alle richtingen uitgaan. Live balanceren ze tussen complete chaos en messcherpe precisie — altijd met de heupen los en nat van het zweet.

House Arrest zowel No Wave als Postpunk. House Arrest is evenveel Talking Heads als Fat White Family. House Arrest is moshen onder een discobal.

  • VVK
    Gratis
  • ADD
    Gratis
  • Zwerverpaz
    Gratis
Rsvp
Updates
Eerste namen LEFFINGELEUREN 2026
30 jan 2026Eerste namen LEFFINGELEUREN 2026

Jawel! De eerste namen voor Leffingeleuren 2026 zijn er. Mogelijke reacties variëren van “Eindelijk!”, “Euhm wie?” tot “Wacht tot je die live ziet”. Bands waar wij vooral zelf al even naar uitkijken en van denken dat ze bij jullie in de smaak gaan vallen.

Lees meer